Bemutatkozás

Bemutatkozó kép

Személyes bemutatkozás

Számomra az egyik legszebb Duna-parti kisvárosban, Szentendrén nőttem fel, gyerekkorom meghatározó tényezője, hogy egy nővérrel és egy báttyal, akik személyiségem formálódásában – szüleim mellett – meghatározó szerepet játszottak. A gimnáziumi, egyetemi és fiatal felnőttkori évek már a fővároshoz kötnek elsősorban, ahol munkaidőmön túl több, pszichológiához szorosan kapcsolódó önkéntes tevékenységet végzek. 

 

Szakmai hitvallásom

Pszichológusként arra törekszem, hogy kísérője és segítője legyek mindenkinek, aki hozzám fordul az önismeret, a problémamegoldás, az elakadásokból való továbblépés, a bennünk rejlő potenciál kivirágoztatása és a fejlődés útján. Az empátiát és a pozitív, feltétel nélküli elfogadást olyan szakmai irányadóknak tekintem, amelyek megteremtik a segítő folyamat magját.

Nagyon fontos számomra a folyamatos tanulás és fejlődés, így rendszeresen részt veszek pszichológiai témájú továbbképzéseken, workshopokon, előadásokon, rendezvényeken. Pszichológusi munkám során szupervízor szakmai segítségével dolgozom, üléseinket rendszeresen tartjuk.

Pszichológiai tanulmányaim, tapasztalataim

Egyetemi képzések

Fejlesztő irodalomterapeuta (folyamatban lévő biblioterápiás tanulmányok)
Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Posztgraduális képzés (2021-)

Pszichológus
Eötvös Loránd Tudományegyetem – Pszichológia mesterképzés (2020)

Külföldi tanulmányok (ösztöndíj elnyerésével)
Università degli Studi di Firenze – Mesterképzés alatt (2019)

Viselkedéselemző
Eötvös Loránd Tudományegyetem – Pszichológia alapképzés (2017)

Egyéb, nem egyetemi képzések, tanfolyamok, workshopok

  • OH-kártya instruktor
    Németh Lóránd, Fodor Józsa képzése
    A módszer alapgondolata, hogy mindenki képes önmagát meggyógyítani, megtalálni problémáira a megoldást. Az asszociációs kártyák segítséget nyújtanak az önismerethez és önreflexióhoz, saját érzelmeink megismeréséhez, tudattalan tartalmaink feltárásához. (2021)
  • Alkalmazott meseterápia továbbképzés (nem jelent új végzettséget)
    Vadaskert Alapítvány szervezésében, Csóka Judit vezetésével (a Semmelweis Egyetem által akkreditált)
    “A meseterápia egy olyan módszer, amely a meséken keresztül jut el az emberek értelméhez, szelleméhez és érzelmi életéhez. A történetek hősei a viselkedésükkel, a döntésükkel, a kialakult helyzetükkel gondolkodásra, önreflexióra késztetik a mesehallgatót. A szakember a mese megválasztásakor figyelembe veszi a hallgató(k) aktuális lelkiállapotát és problémáját, a módszer egyéni és csoportos formában is hatékony.” (Csóka Judit meghatározása nyomán) (2021)
  • Irodalomterápiás önismereti csoport
    Rudolf Panka vezetésével
    Az irodalomterápiás csoport alapja J. R. R. Tolkien Gyűrűk ura-trilógiája volt, amelynek története, szereplői, konfliktushelyzetei, problémamegoldási stratégiái egyfajta alapot szolgáltattak az önreflexióra, így az önismeretre és személyiségfejlődésre is. (2021)

Önkéntes tevékenységeim

  • Állandó önkéntes
    Murmo Szakpszichológiai és Művészetterápiás Központ (2018)
  • Önkéntes újságíró
    Mindset Pszichológia online szaklap (2021)